Працівники, з якими призупинили трудовий договір, зможуть самостійно сплачувати ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Працівники, з якими призупинили трудові договори, зможуть самостійно сплачувати єдиний внесок.

dekl_ep_4gr_2001.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Роботодавець має право призупинити дію трудового договору (ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX).

На час призупинення трудового договору роботодавець не виплачує зарплату і не сплачує за працівника єдиний внесок, оскільки відсутня база для його нарахування.

Аналогічна ситуація виникає, коли працівник перебуває у відпустці без збереження зарплати повний календарний місяць. Адже у цьому разі теж відсутня база нарахування єдиного внеску.

Якщо працівник перебуває у відпустці без збереження зарплати лише частину календарного місяця і його дохід у вигляді зарплати за відпрацьований час не перевищує розміру мінзарплати, то суму єдиного внеску розраховують як добуток розміру мінзарплати, що встановив закон на місяць, за який нараховують зарплату, і ставки єдиного внеску.

Працівники, з якими призупинили трудові договори, наразі не мають права добровільно самостійно сплачувати єдиний внесок.

04.11.2022 ВРУ прийняла в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» № 7649. Він передбачає, що особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначили пенсію у солідарній системі, мають право добровільно сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — страхові внески). Для цього потрібно укласти з ПФУ договір про добровільну сплату страхових внесків (далі — Договір з ПФУ).

Договір з ПФУ можна буде укласти в електронній формі через Портал Дія, додаток «Дія» або вебпортал електронних послуг ПФУ.

Тож наймані працівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, з якими роботодавці призупинили трудові договори, з прийняттям законопроєкту № 7649 отримають право самостійно сплачувати єдиний внесок.

За інформацією ФСС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18295

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8264

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15638

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38877

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді