Проблеми банків спровокували податковий борг у столичних бізнесменів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Київські підприємці стають заручниками обставин, за яких сумлінне ставлення до сплати податків не гарантує виконання всіх зобов’язань зі сплати податків до бюджету

Частими стали випадки, коли київські підприємці стають заручниками обставин, за яких сумлінне ставлення до сплати податків не гарантує виконання всіх зобов’язань зі сплати податків до бюджету. Причина цього — проблеми у банківському секторі.

Так, нещодавно до однієї з податкових інспекцій Києва звернулось керівництво столичної компанії А., яка впродовж останніх років не мала проблем у взаєминах з контролюючими органами, проте отримала податкову заборгованість. У вказаного підприємства були відкриті рахунки та розміщені грошові активи у банківській установі, яка потрапила під процедуру ліквідації. Як наслідок, через проблеми банку підприємство було позбавлене можливості вчасної сплати певних податкових платежів. Згодом фінансові проблеми підприємства вирішились, але штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податків позбавитись не вдалось.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Нагадаємо, що низка фінансових установ, пов’язаних із колишніми керманичами країни, виявилась причетною до проведення сумнівних фінансових операцій, внаслідок чого на їх активи частково були накладені арешти.

Головне управління Міндоходів у м. Києві звертає увагу представників бізнесу на необхідності співпраці з надійними фінансовими установами. Під час вибору банку слід дослідити його ділову репутацію та ознайомитись з його попередньою діяльністю на ринку фінансових послуг.

За інформацією Національного банку України на сьогодні у Києві 10 банків України проходять стадію ліквідації, серед яких: АТ «Градобанк», ПАТ Акціонерний Банк «Синтез», ПАТ «Банк столиця», ПАТ «Ерде банк», ПАТ «Банк «Таврика», ПАТ «Комерційний банк «Даніель», ПАТ «Реал банк», ПАТ «Брокбізнесбанк», ПАТ Банк «Меркурій», ПАТ «Банк Форум».

Згідно з положеннями Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI під час дії тимчасової адміністрації банк не припиняє свою діяльність, а продовжує поточну роботу. Також Закон передбачає нарахування неустойки (штрафів, пені тощо) за невиконання зобов’язань щодо сплати податків і зборів, проте не зупиняє обов’язку щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). Отже, під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банки також зобов’язані сплачувати поточні податкові зобов’язання.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні: порядок нарахування розрахункових при звільненні

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Розкажемо, що маєте нарахувати, та покажемо на прикладах, як це правильно зробити
119755

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597590

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді