Кількість податків може скоротитись із 22 до 8

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінекономрозвитку оприлюднило проект розпорядження уряду «Про схвалення концепції реформування податкової системи»

Мінекономрозвитку оприлюднило проект розпорядження уряду «Про схвалення концепції реформування податкової системи». У документі наголошується, що після реформи залишаться такі податки:

  • на прибуток підприємств;
  • на доходи фізосіб;
  • ПДВ;
  • акцизний податок;
  • ресурсний податок;
  • на майно;
  • єдиний податок;
  • фіксований сільгоспподаток.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Інші 14 податків будуть скасовані. Сумарно вони генерують лише 2% доходів державного бюджету, але вимагають окремого адміністрування. Серед них — збір за першу реєстрацію транспортного засобу; збір за місця для паркування транспортних засобів; екологічний податок; рентна плата за транспортування нафти; плата за землю; збір за користування радіочастотним ресурсом; збір за спецвикористання води; збір за спецвикористання лісових ресурсів; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; цільова надбавка до діючого тарифу на електричну та теплову енергію; цільова надбавка до діючого тарифу на природний газ; туристичний збір; збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; державне мито.

У документі наголошується, що в провідних країнах кількість податків не перевищує десяти. До прикладу, Німеччина та Нідерланди сплачують 9 податків, Іспанія, Португалія — 8, Китай, Франція — 7, Норвегія, Швеція — 4.

Також концепція передбачає введення диференційованої ставки ПДВ у розмірі 7% між платниками цього податку та 17% при реалізації неплатникам. Очікується, що це дозволить залучити 70 млрд. грн. за рахунок ліквідації тіньових схем і збільшить обсяг оборотних коштів підприємств-виробників.

Єдиний соцвнесок має бути знижено з середньої позначки 36,77% до 18%.

Усі фонди соцстраху (з тимчасової втрати працездатності, на випадок безробіття, від нещасних випадків на виробництві, інвалідів) планують злити в єдиний фонд.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597566

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3584

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3816

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18677

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді