Як перевірятимуть власників КІК: затвердили порядок

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Затвердили порядок проведення документальних перевірок осіб, які є прямими чи опосередкованими власниками контрольованої іноземної компанії.

advokat.jpg

Наказ Мінфіну від 01.11.2022 № 360

Мінфін наказом від 01.11.2022 № 360 затвердив Порядок проведення перевірки контролюючої особи (далі — Порядок). Документ регламентує проведення документальних перевірок фізичних або юридичних осіб — резидентів України, які є прямими чи опосередкованими власниками/контролерами контрольованої іноземної компанії (далі — відповідно КІК, власник КІК).

Орган контролю проводить документальну перевірку КІК, якщо отримав інформацію про те, що платник податків:

  • не подав звіт про КІК або подав його з порушенням вимог закону;
  • не надав органові контролю відповіді на його запит.

Під час проведення перевірки власник КІК зобов’язаний упродовж місця з дати отримання запиту надати органові контролю копії первинних документів щодо окремих або всіх операцій КІК. При цьому не потрібно перекладати документи з англійської на українську.

Під час перевірки орган контролю може зажадати додаткові документи, що підтверджують проведення фінансово-господарських операцій КІК. Платник податків має надати їх упродовж 30 календарних днів (к. дн.) з дати, коли отримав додатковий запит від органу контролю.

За потреби контролери можуть провести опитування посадових осіб або інших працівників іноземної особи та пов’язаних із нею юросіб. Результати опитування оформляють протоколом. Його складають у двох примірниках. Протокол мають підписати посадові особи органу контролю, які проводили опитування, та опитувані.

Перевірка власника КІК може тривати не більше ніж шість місяців. За рішенням керівника ДПС строк перевірки можуть продовжити ще на шість місяців, якщо потрібно:

  • отримати інформацію від компетентних органів іноземних держав;
  • провести експертизу;
  • перекласти документи тощо.

Наказ про продовження строку перевірки видають під час проведення перевірки, щоб не допустити перерву між датами завершення та продовження перевірки.

Результати перевірки оформляють:

  • актом — якщо за результатами перевірки виявили заниження об’єкта оподаткування платника податку;
  • довідкою — якщо порушення відсутні.

Акт/довідку про результати перевірки:

  • складають у двох примірниках і підписують посадові особи, які проводили перевірку, та власник КІК або його представник;
  • мають вручити власнику КІК або його представнику під підпис упродовж двох робочих днів з дати його складення.

Якщо власник КІК не згодний з висновками перевірки, ві має право подати свої заперечення упродовж 30 к дн. з дня отримання акта.

Наказ Мінфіну № 360 набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 23.11.2022 документ не оприлюднили.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді