ДПС продовжить блокувати податкові накладні

30 листопада пройшло засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики щодо зупинення блокування податкових накладних. Однак лише шість із 22 присутніх членів комітету підтримали скасування блокування. Решта, особливо голова комітету, категорично проти.

podatkova-nakladna.jpg

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝

За словами Ніни Южаніної, голова комітету ґрунтує свою думку на відповіді ДПС щодо її пропозицій.

1. Припинити блокування ПН/РК неможливо, бо «відкривається можливість у шахраїв вільно викрадати у держави кошти, через запуск схем мінімізації. Рівень безпідставно заявлених сум до бюджетного відшкодування зросте в рази за відміни роботи СМКОР, з урахуванням того, що нині 60% сум заявлених до бюджетного відшкодування підтверджують камеральними перевірками».

 2. Здійснити обов’язкову реєстрацію ПН/РК, поданих, складених у період з 24 лютого до дня набрання чинності запропонованими змінами, неможливо, бо «з метою недопущення неправомірного відшкодування ПДВ із бюджету податкові органи будуть змушені повернутися до практики проведення значної кількості перевірок по ланцюгу постачання».

 3. Замість збільшення на 5 днів граничних строків реєстрації ПН/РК, поданих, складених у період з 24 лютого, а також зменшення у 2 – 5 разів штрафів за порушення платниками граничного строку реєстрації ПН/РК у податковій пропонують альтернативу.

А саме – за рішенням органу контролю продовжити операційний день, якщо він припаде на граничний, про що буде повідомляти не пізніше 16 години на офіційному веб-порталі органу контролю.

4. Забезпечити приймання електронних документів від платників податків не в робочі дні з 8 до 18 години, а щодня з 8 до 22 години неможливо, бо «такі зміни до постанови потребують наступного внесення змін до Податкового кодексу України».

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55642

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
767

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
3066

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10991

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді