Порядок проведення електронної податкової перевірки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Електронна перевірка проводиться на підставі заяви, поданої платником податків у контролюючий орган за місцем обліку

Електронна перевірка проводиться на підставі заяви, поданої платником податків у контролюючий орган за місцем обліку. Заява подається за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення перевірки.

У заяві в обов’язковому порядку вказується інформація про перелік податків, які будуть перевірятися, а також відомості про податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці. Це можуть бути періоди, визначені платником податків раніше. Такий податковий період не може тривати менше одного базового податкового періоду з відповідного податку (збору). При цьому в орган Міністерства доходів і зборів необхідно подати відповідну звітність.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Міндоходів може прийняти рішення про непроведення перевірки, якщо будуть виявлені такі обставини:

  • період, що підлягає перевірці відповідно до заяви, уже охоплений документальною плановою або позаплановою перевіркою;
  • бухгалтерський облік (в електронному вигляді) ведеться з порушенням Інструкції про застосування Плану рахунків;
  • до Міндоходів не подані разом із заявою документи в електронній формі, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.

При цьому платник податків може повторно звернутися в контролюючий орган із заявою про проведення електронної перевірки.

За результатами електронної перевірки складається довідка у двох екземплярах, підписана посадовими особами контролюючого органу, і після її реєстрації вручається особисто платникові податків для ознайомлення й підписання протягом п’яти робочих днів від дня вручення.

Якщо платник податків не погоджується з висновками перевірки або фактами й даними, викладеними в довідці, він усе одно зобов’язаний її підписати й має право подати свої заперечення разом із підписаним екземпляром довідки.

Якщо платник податків не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складання довідки про проведення електронної перевірки, який установлене порушення податкового законодавства, контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8782

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280689

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
62

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді