Коригування податкових зобов’язань за новим переліком окупованих територій: роз’яснення ДПС

Після затвердження й офіційного оприлюднення нового переліку територій бойових дій або тимчасово окупованих рф, платники податків зможуть скоригувати свої податкові зобов’язання.

20_opp_0401.jpg

ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звіту

Кабмін 6 грудня 2022 року прийняв постанову № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі — Постанова).

Відтепер перелік територій, на яких ведуть (вели) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі — перелік), затверджує Мінреінтеграції з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Перелік передбачає дві градації ведення бойових дій на території: активні та можливі. Окремим розділом у переліку визначили окуповані території.

Форма переліку визначає код території за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць і територій територіальних громад та її найменування, а також дати початку та завершення бойових дій і тимчасової окупації.

Нагадуємо: після запровадження воєнного стану на території України, пункт 69 підрозділу 10 Податкового кодексу України (ПК) доповнили підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 щодо нарахування і сплати плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій, на яких ведуть (вели) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих рф, перелік яких визначає Кабмін.

Основна умова, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, — визначений Кабміном перелік територій.

Оскільки тепер Уряд України делегував повноваження щодо розроблення переліку Мінреінтеграції, то після затвердження й офіційного оприлюднення нового переліку, складеного з дотриманням вимог Постанови, платники податків зможуть скоригувати свої податкові зобов’язання.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1211

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді