Коригування податкових зобов’язань за новим переліком окупованих територій: роз’яснення ДПС

Після затвердження й офіційного оприлюднення нового переліку територій бойових дій або тимчасово окупованих рф, платники податків зможуть скоригувати свої податкові зобов’язання.

20_opp_0401.jpg

🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІ

Кабмін 6 грудня 2022 року прийняв постанову № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі — Постанова).

Відтепер перелік територій, на яких ведуть (вели) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі — перелік), затверджує Мінреінтеграції з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Перелік передбачає дві градації ведення бойових дій на території: активні та можливі. Окремим розділом у переліку визначили окуповані території.

Форма переліку визначає код території за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць і територій територіальних громад та її найменування, а також дати початку та завершення бойових дій і тимчасової окупації.

Нагадуємо: після запровадження воєнного стану на території України, пункт 69 підрозділу 10 Податкового кодексу України (ПК) доповнили підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 щодо нарахування і сплати плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій, на яких ведуть (вели) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих рф, перелік яких визначає Кабмін.

Основна умова, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, — визначений Кабміном перелік територій.

Оскільки тепер Уряд України делегував повноваження щодо розроблення переліку Мінреінтеграції, то після затвердження й офіційного оприлюднення нового переліку, складеного з дотриманням вимог Постанови, платники податків зможуть скоригувати свої податкові зобов’язання.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82134

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді