Як сільгоспвиробникам отримати податкові пільги

Податківці роз’яснюють, які сільгоспвиробники та на яких умовах не сплачують податок на прибуток до 2027 року. А також, на що можна використати вивільнені кошти.

ferma-ptah.jpg

Чи потрібен аграрію РРО у разі продажу через інтернет

Тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнили від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять винятково такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:

  • клас 01.47 – розведення і вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей і діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей;
  • клас 01.49 – щодо розведення і вирощування перепелів і страусів;
  • клас 10.12 – виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення і фасування м’яса курей, а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за винятком м’яса курей).

Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачують до бюджету та залишають у розпорядженні платника податку) використовують на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Використання таких коштів має бути пов’язано з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільнили від оподаткування. Порядок контролю за використанням вивільнених коштів установлює Кабмін.

Суми вивільнених коштів визнають як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухобліку або міжнародних стандартів фінзвітності.

За порушення напрямів цільового використання, порядку використання вивільнених коштів платник податку зобов’язаний нарахувати податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств з суми використаних не за призначенням вивільнених коштів, штрафні санкції та пеню відповідно до норм Податкового кодексу України.

Податкові зобов’язання, штрафні санкції і пеню нараховують, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинили таке порушення.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
857

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3359

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1363

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28773

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді