Як подати копії документів разом з декларацією як Додаток довільного формату

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Платники за подання декларацій в е-формі мають можливість надіслати разом з ними копії інших документів як Додаток довільного формату, якщо такий додаток передбачили для подання

kompensaciya.jpg

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Платник має право самостійно обирати спосіб взаємодії з податковим органом в електронній формі через Е-кабінет, якщо інше не визначили Податковим кодексом України (ПК).

Платник, який обирає спосіб взаємодії з ДПС засобами електронного зв’язку в електронній формі, зобов’язаний повідомити податковій свою електронну адресу (адреси) шляхом внесення цієї інформації до своїх облікових даних через Е-кабінет (п. 45.3 ПК).

Подають е-документи засобами електронного зв’язку відповідно до норм:

  • ПК;
  • Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, що затвердив Мінфін наказом від 06.06.2017 № 557.

Для подання податкових декларацій (розрахунків) через Е-кабінет використовують електронні форми, що розміщені на вебпорталі ДПС.

В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, до переліку додатків, які передбачили для подання з відповідною податковою декларацією (розрахунком), можуть включати і додаток за ідентифікатором форми J/F1360102 (далі — Додаток довільного формату). До нього прикріплюють копію сканованого документа (файл повинен бути у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ).

У Реєстрі електронних форм податкових документів (далі — Реєстр) розмістили інформацію про перелік додатків, які подають з відповідними податковими деклараціями (розрахунками).

При створенні в Е-кабінеті податкової декларації (розрахунку) в режимі «Введення звітності» платник із загального переліку додатків визначає склад додатків, які йому необхідно подати. Зокрема, Додаток довільного формату.

Таким чином, платник, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку, мають можливість надіслати разом з ними копії інших документів як Додаток довільного формату. За умови, що такий додаток передбачили для подання з відповідною податковою декларацією (розрахунком) згідно з Реєстром.

За інформацією ДПС в Житомирській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді