Платник має право самостійно обирати спосіб взаємодії з податковим органом в електронній формі через Е-кабінет, якщо інше не визначили Податковим кодексом України (ПК).
Платник, який обирає спосіб взаємодії з ДПС засобами електронного зв’язку в електронній формі, зобов’язаний повідомити податковій свою електронну адресу (адреси) шляхом внесення цієї інформації до своїх облікових даних через Е-кабінет (п. 45.3 ПК).
Подають е-документи засобами електронного зв’язку відповідно до норм:
- ПК;
- Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, що затвердив Мінфін наказом від 06.06.2017 № 557.
Для подання податкових декларацій (розрахунків) через Е-кабінет використовують електронні форми, що розміщені на вебпорталі ДПС.
В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, до переліку додатків, які передбачили для подання з відповідною податковою декларацією (розрахунком), можуть включати і додаток за ідентифікатором форми J/F1360102 (далі — Додаток довільного формату). До нього прикріплюють копію сканованого документа (файл повинен бути у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ).
У Реєстрі електронних форм податкових документів (далі — Реєстр) розмістили інформацію про перелік додатків, які подають з відповідними податковими деклараціями (розрахунками).
При створенні в Е-кабінеті податкової декларації (розрахунку) в режимі «Введення звітності» платник із загального переліку додатків визначає склад додатків, які йому необхідно подати. Зокрема, Додаток довільного формату.
Таким чином, платник, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку, мають можливість надіслати разом з ними копії інших документів як Додаток довільного формату. За умови, що такий додаток передбачили для подання з відповідною податковою декларацією (розрахунком) згідно з Реєстром.
За інформацією ДПС в Житомирській області
Як діяти, коли керівник не має змоги підписати документи, наприклад, перебуває у відпустці, відрядженні, на лікарняному тощо? Із паперовими документами можна знайти рішення. З електронним документообігом та різними КЕП посадових осіб розібратися складніше — виникає багато запитань щодо правомірності поставлених підписів. У статті підкажемо, як передати повноваження підписувати документи на час відсутності керівника та уникнути ризиків