Довідку-розрахунок на виплату заробітної плати (далі — довідка-розрахунок) складає платник ЄСВ за формою згідно з додатком 1 до Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати (наказ Мінфіну від 16.09.2022 № 291).
Органи контролю невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, яку надав платник ЄСВ.
Можуть контролери і відмовити у погодженні, якщо:
- довідка-розрахунок не відповідає визначеній формі;
- у довідці-розрахунку зазначили недостовірну інформацію;
- довідку-розрахунок подали не за місцем взяття на облік платника ЄСВ.
Один примірник погодженої довідки-розрахунку в паперовій формі надають обслуговуючому надавачу платіжних послуг, другий — контролюючому органу, третій — залишається у платника ЄСВ.
Доступ до приватної частини Електронного кабінету платник отримує після проходження електронної ідентифікації онлайн.
У меню «Введення звітності» платник ЄСВ може надіслати до відповідного органу контролю належним чином оформлену довідку-розрахунок в електронній формі за ідентифікатором форми J1330001 (для юросіб) або F1330001 (для фізосіб).
Після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.
Щоб визначити право на індексацію у травні та червні 2025року, треба знати індекси інфляції за лютий— квітень 2025-го. 09.05.2025 оприлюднили останній із них. У якому місяці чекати на повернення індексації зарплат?
У першій квитанції повідомляють про результати автоматизованої перевірки. Якщо довідку-розрахунок не прийняли, пояснюють причини. У такому випадку другу квитанцію не формують.
Друга квитанція підтверджує прийняття або повідомляє про неприйняття в органі контролю довідки-розрахунку.
За наявності другої квитанції про прийняття е-документа датою та часом його прийняття (реєстрації) контролюючим органом вважають дату та час, що зафіксували у першій квитанції.
Інформацію щодо отримання та дати реєстрації довідки-розрахунку можете переглянути у вкладці «Вхідні» розділу «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Е-кабінету (також квитанції щодо приймання та обробки можна переглянути в розділі «Перегляд звітності» та розділі «Введення звітності»).
Погоджену довідку-розрахунок орган контролю направляє в електронній формі (або відмовляє у погодженні) платнику ЄСВ в Електронний кабінет.