Довідку-розрахунок на виплату заробітної плати (далі — довідка-розрахунок) складає платник ЄСВ за формою згідно з додатком 1 до Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати (наказ Мінфіну від 16.09.2022 № 291).
Органи контролю невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, яку надав платник ЄСВ.
Можуть контролери і відмовити у погодженні, якщо:
- довідка-розрахунок не відповідає визначеній формі;
- у довідці-розрахунку зазначили недостовірну інформацію;
- довідку-розрахунок подали не за місцем взяття на облік платника ЄСВ.
Один примірник погодженої довідки-розрахунку в паперовій формі надають обслуговуючому надавачу платіжних послуг, другий — контролюючому органу, третій — залишається у платника ЄСВ.
Доступ до приватної частини Електронного кабінету платник отримує після проходження електронної ідентифікації онлайн.
У меню «Введення звітності» платник ЄСВ може надіслати до відповідного органу контролю належним чином оформлену довідку-розрахунок в електронній формі за ідентифікатором форми J1330001 (для юросіб) або F1330001 (для фізосіб).
Після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.
Після ліквідації МСЕК із 01.01.2025 інвалідність особи підтверджують витягом із рішення експертної команди. Цей документ не згаданий серед тих, що дають роботодавцеві право застосувати пільгову ставку ЄСВ 8,41%. Нарешті посадовці виправили цю нормативну прогалину
У першій квитанції повідомляють про результати автоматизованої перевірки. Якщо довідку-розрахунок не прийняли, пояснюють причини. У такому випадку другу квитанцію не формують.
Друга квитанція підтверджує прийняття або повідомляє про неприйняття в органі контролю довідки-розрахунку.
За наявності другої квитанції про прийняття е-документа датою та часом його прийняття (реєстрації) контролюючим органом вважають дату та час, що зафіксували у першій квитанції.
Інформацію щодо отримання та дати реєстрації довідки-розрахунку можете переглянути у вкладці «Вхідні» розділу «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Е-кабінету (також квитанції щодо приймання та обробки можна переглянути в розділі «Перегляд звітності» та розділі «Введення звітності»).
Погоджену довідку-розрахунок орган контролю направляє в електронній формі (або відмовляє у погодженні) платнику ЄСВ в Електронний кабінет.