Як оплачувати лікарняні сумісникам: свіже роз’яснення ПФУ

ПФУ пояснив, як працівнику підтвердити право на оплату лікарняного за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи його не оплатили.

Як оплачувати лікарняні сумісникам: свіже роз’яснення ПФУ

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Лист ПФУ від 24.01.2023 № 2371-2159/Я-03/8-2800/23

Раніше ПФУ пояснив, що лікарняні та декретні призначають і надають страхувальники за основним місцем роботи. А якщо застрахована особа не реалізувала своє право на допомогу за основним місцем роботи, її надають за місцем роботи за сумісництвом (лист ПФУ від 16.01.2023 № 1468-1025/Я-03/8-2800/23).

Як застрахованій особі документально підтвердити, що вона не реалізувала право на страхову виплату за лікарняним, ПФУ пояснив у більш свіжому роз’ясненні (лист від 24.01.2023 № 2371-2159/Я-03/8-2800/23). Для цього треба отримати вмотивоване рішення страхувальника або уповноважених ним осіб про відмову в призначенні страхової виплати. Йдеться про копію рішення, протоколу чи наказу про неоплату лікарняного за основним місцем роботи.

Якщо працівник працює в одного й того самого роботодавця як на основному місці роботи, так і за сумісництвом, то лікарняний оплачують за основним місцем роботи. Тобто на підставі частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 21.09.2022 № 2620-IX.

Також спеціалісти ПФУ пояснили, як підтвердити вибір місця оплати лікарняного, якщо роботодавець за основним місцем роботи лікарняний не оплатив, а особа працює за сумісництвом у декількох різних роботодавців. У цьому разі особа може отримати страхову виплату за лікарняним лише за одним місцем роботи за сумісництвом. Для цього вона має подати одному з роботодавців, у яких працює за сумісництвом, рішення страхувальника чи осіб, яких він уповноважив, з основного місця роботи про відмову в призначенні страхової виплати.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48974

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді