При оформленні закордонного паспорта обов’язковими є лише платежі, передбачені законодавством

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Час від часу на деяких інтернет-ресурсах лунає критика на адресу Державної міграційної служби України та Державного підприємства «Документ», які нібито навмисно завищують вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Час від часу на деяких інтернет-ресурсах лунає критика на адресу Державної міграційної служби України та Державного підприємства «Документ», які нібито навмисно завищують вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Зокрема, йдеться про те, що за цей документ людина має заплатити лише державне мито — 170 гривень. Інші платежі, передбачені чинними постановами Кабінету Міністрів України, автори цих публікацій вважають незаконними.

У зв’язку із цим ДМС України роз’яснює таке.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до актів законодавства платіж при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 30 днів включає: державне мито (170 гривень), вартість адміністративної послуги (87 грн. 15 коп.), вартість документа (вартість бланка та його персоналізації — 120 грн.). Загальна сума платежу складає 377 гривень 15 коп., яка зараховується до Державного бюджету України.

ДМС звернулося до Кабінету Міністрів України щодо визначення єдиного платежу за оформлення закордонного паспорта та внесла відповідні пропозиції до проекту Закону України про перелік адміністративних послуг та розміри плати або безоплатність їх надання.

На сьогодні заяви щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон безперешкодно приймаються у 192 підрозділах міграційної служби і вживаються заходи щодо розширення географії обслуговування громадян з цих питань.

Проте у зв’язку із недостатньою численністю працівників ДМС та постійно зростаючим обсягом роботи іноді люди справедливо скаржаться на певні незручності й черги під час оформлення закордонного паспорта. Часто-густо цією ситуацію користуються чорні посередники, які пропонують громадянам корупційні схеми отримання паспорта, звісно, заробляючи на цьому чималі кошти.

Поки що фінансові ресурси держави не дозволяють ДМС в повній мірі створити належну кількість автоматизованих робочих місць для роботи з суб’єктами звернення щодо всебічного задоволення їх потреб.

У цих умовах з метою зменшення черг за рахунок коштів Державного підприємства «Документ», яке є госпрозрахунковим підприємством та не фінансується з бюджету, утворюються Центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», як альтернативний варіант підвищення рівня обслуговування громадян з паспортних питань.

У Центрах винятково на добровільних засадах заявник може отримати інформаційно-консультаційні послуги, подати документи на оформлення закордонного паспорта, скористатись послугами з проставлення апостиля, звернутись до нотаріуса тощо.

Вартість послуги у розмірі 250 грн. встановлено відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення», а кошти спрямовуються на оплату праці персоналу, закупівлю та обслуговування обладнання, оренду приміщень, комунальні платежі тощо.

Відсутнє будь-яке примушування до звернення в Центр та нав’язування цих послуг, оскільки при відсутності такої потреби громадянин має можливість звернутись безпосередньо і безперешкодно до будь-якого територіального органу чи підрозділу ДМС, адреси яких розміщено в Центрі.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414541

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242041

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434961

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344583

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
389017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді