Допомагаємо ЗОЗ у зоні екоциду: чи має право КНП поділитися гуманітаркою
Медиків із числа внутрішньо переміщених осіб тимчасово працевлаштовуватимуть у ЗОЗ, які МОЗ визначило наказом «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» від 04.03.2022 № 414.
Порядок працевлаштування медиків-переселенців в іншому медзакладі такий самий, як і за звичайних працівників. Для працевлаштування медик має подати:
- паспорт або ID-картку (документ, що посвідчує особу);
- ідентифікаційний номер;
- документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
- документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
- заяву з проханням прийняти на роботу.
За бажання кандидат на посаду може подати інші документи.
Якщо медик-переселенець втратив документи, то може скористатися мобільним застосунком «Дія». Безконтактний електронний носій (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані у сервісі «Дія», мають таку саму юридичну силу, як і їх звичайні оригінали (ст. 14-1 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI).
Нагадаємо, Кабмін також затвердив Порядок проведення верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоров’я, які працевлаштовуються за кордоном (постанова від 17.02.2023 № 149).
Із січня 2023 року дотримуйте нових гарантій в оплаті праці медичних, фармацевтичних працівників і фахівців із реабілітації. Аналіз змін — у статті.