Планують ввести мораторій на скорочення мережі держбанків під час війни

Останнім часом до НБУ надходять скарги від територіальних громад щодо скорочення присутності держбанків у регіонах через закриття відділень

Планують ввести мораторій на скорочення мережі держбанків під час війни

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Чимала частка банківської системи України припадає на держбанки. Під час війни безперебійна робота держбанків має особливе значення для економіки та безпеки держави. Адже вони мають велику кількість клієнтів і розгалужену мережу відділень і банкоматів (близько 50% всіх банківських відділень і 65% всіх банкоматів).

Окремі відділення держбанків призупиняють, щоб:

  • забезпечити безпеку працівників;
  • оптимізувати витрати з огляду на зниження прибутковості через війну.

Нацбанк вирішив детально проаналізувати та за потреби переглянути рішення окремих держбанків щодо мінімізації витрат, значного скорочення мережі банків та персоналу. Адже ці рішення можуть:

  • спровокувати негативний соціальний ефект;
  • нести потенційні загрози національній безпеці України;
  • перешкоджати нейтралізації наслідків війни та післявоєнному відновленню економіки.

Нацбанк пропонує Мінфіну до завершення воєнного стану запровадити мораторій на припинення діяльності відділень банків з державною часткою в капіталі (якщо це припинення діяльності не пов’язане з питаннями безпеки).

Пріоритетне завдання — якнайшвидше відновити діяльність банків на звільнених територіях з урахуванням необхідності та можливості забезпечити безпеку персоналу та клієнтів банків.

Нацбанк також підтримує ініціативу окремих банків забезпечити доступність до банківських послуг через мобільні відділення.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34663

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді