Національна сертифікація 2023: отримайте сертифікат НЮУ ім. Ярослава Мудрого
У разі виявлення помилки в декларації уповноважений орган повідомляє заявника про помилку. Форму повідомлення уповноважений орган обирає самостійно. Це можуть бути:
- особиста бесіда;
- лист через поштовий зв’язок;
- лист на електронну пошту;
- SMS-повідомлення;
- повідомлення через вебпортал електронних послуг ПФУ;
- повідомлення через портал «Дія» (п. 61 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848; далі — Положення № 848).
Щоб виправити помилку в декларації, потрібно:
- подати нову декларацію — якщо дані потребують зміни чи уточнення;
або
- доповнити попередню декларацію — якщо не заповнили обов’язкове поле.
Подавати виправлену декларацію можна в будь-який зручний спосіб.
Помилку можна виправити протягом 30 календарних днів (к. дн.) з дати подання документів. Якщо заявник захворів, строк виправлення помилки подовжать. Але за умови, що факт хвороби заявник підтвердить документально (пункт 47 Положення № 848).
Якщо заявник вчасно не виправить помилки в декларації чи заяві, житлову субсидію не призначать. Про це заявника повідомлять протягом 3 к. дн. з дня ухвалення рішення в один із способів:
- вручать паперове повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови та порядку оскарження рішення;
- через вебпортал електронних послуг ПФУ;
- через портал «Дія».
У період дії воєнного стану уповноважений орган може повідомляти заявника про своє рішення телефоном з внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників.
Помилка в сумі зарплати призводить до сумних наслідків. Якщо виплатите занадто мало або невчасно — покарає трудова інспекція. Не сплатите із зарплати податків — претензії пред’явить податковий інспектор. Тримайте поради із розрахунку зарплати і зарплатного авансу, які враховують вимоги і трудового, і податкового законодавства на 100%