Працівник повернувся до роботи після військової служби: відпустки, лікарняні, пільги
Роботодавець зобов’язаний, зокрема, надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, а саме:
- у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
- медичне страхування (Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Платниками ЄСВ є роботодавці (страхувальники) — підприємства, установи, організації, фізособи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують, зокрема, допомогу по тимчасовій непрацездатності особам, які її отримують (абз 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ).
ЄСВ для всіх платників (крім пільгових категорій) встановили у розмірі 22% (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).
Базою нарахування ЄСВ, є, зокрема, сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюють за рахунок коштів роботодавця, та сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Отже, сума допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, пов’язаною з нещасним випадком на виробництві, є базою нарахування ЄСВ.
За інформацією ДПС у Житомирській області
Із консультації дізнаєтесь, у яких випадках, кому і як оплачувати е-лікарняні, який порядок їх обчислення, обмеження розміру, оподаткування і відображення у звітності