ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця
Фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб (абз. 1 п. 10 розд. І Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженої постановою НБУ від 29.07.2022 № 162; далі — Інструкція № 162).
Забороняють використовувати поточні, платіжні рахунки фізосіб, що відкривають для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності (абз. 3 п. 24 розд. І Інструкції № 162).
Водночас, джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів. Зокрема, корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (абз. 1 п. 87.1 Податкового кодексу України).
Отже, джерелами сплати грошових зобов’язань або податкового боргу ФОП є будь-які власні кошти.
При цьому сплату грошового зобов’язання або погашення податкового боргу ФОП може здійснювати як власними коштами, так і з банківської картки фізособи.
За інформацією ДПС у Луганській області
Поради з організації роботи коворкінгу: документальне оформлення, вибір КВЕДу, РРО, ліцензування, подання 20-ОПП. Облік приміщення, офісної техніки і меблів. Обчислення собівартості послуги та бухпроведення з обліку послуг коворкінгу. Податкові наслідки для коворк-центрів