Розпорядження КМУ від 24.05.2024 № 464-р
Аудит проводитимуть Міністерство фінансів разом з Державною аудиторською службою та Державною податковою службою.
Аудит стосуватиметься системи моніторингу ризиків і критеріїв для блокування податкових накладних та процедур і критеріїв їх розблокування та охоплюватиме лише 2021 — 2023 роки.
Перевірятиметься виконання функцій щодо зупинення реєстрації ПН/РК:
- самою ДПС,
- відповідними комісіями в її складі.
Усе це триватиме протягом 6 місяців, а далі ще впродовж 2 місяців після закінчення аудиту робоча група центральних органів виконавчої влади, яким доручили аудит, повинна буде повідомити про результати Кабміну.
Якщо припустити, що аудит розпочнеться негайно, то уряд матиме результати в кінці січня наступного 2025 року.
Коли платникові ПДВ не вдається розблокувати реєстрацію ПН в адміністративному порядку, єдиним шляхом вирішення проблеми залишається суд. Юрист проаналізувала судові рішення останнього року. Дізнайтеся, якуаргументацію наводили платники податків у справах, де суди ухвалили рішення на їх користь
За рішенням РНБО «Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану» від 23.01.2024, введеного в дію Указом Президента України від 23.01.2024 № 21/2024 доручення КМУ провести аудит системи моніторингу ризиків і критеріїв для блокування податкових накладних та процедур і критеріїв їх розблокування мало статус невідкладного.
Але його виконання, як бачимо, розтягнеться на рік.
Як зауважила у своєму Телеграм-каналі Ніна Южаніна, поки все це триватиме, кожне п’яте підприємство, яке податкова визнає ризиковим, змушене буде доводити протилежне.