Затвердили порядок подання інформації про податкові пільги на заміновані землі

Кабмін постановою від 19.12.2023 № 1333 ухвалив порядок подання інформації щодо податків на землю, яка забруднена вибухонебезпечними предметами.

Аграріїв звільнили від сплати податків на заміновані, забруднені та окуповані землі

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Постанова КМУ від 19.12.2023 № 1333

Документ розробили на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-ІХ.

Прийнятим Порядком визначили процедуру, за якою сільські, міські ради, військові адміністрації та військово-цивільні адміністрації подаватимуть податківцям інформацію щодо рішень про встановлені податкові пільги із сплати місцевих податків і зборів. Такі рішення вони прийматимуть за заявами платників про визнання земельних ділянок непридатними для використання через потенційну загрозу їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

Рішення прийматимуть на кожний календарний рік за наявності заяв платників на період не більш як до кінця поточного календарного року.

Порядок відводить сільським, міським радам, військовим та військово-цивільним адміністраціям 10 календарних днів після винесення рішення щодо податкових пільг, щоб надати таку інформацію податківцям через «Електронний кабінет». Спеціальна форма наведена у додатку до Порядку. Інформацію подають ДПС стосовно кожного прийнятого рішення, змін, внесених до цих рішень, чи скасування відповідних рішень.

Для виправлення помилок у раніше поданій інформації сільські, міські ради, військові адміністрації подаватимуть повторну уточнюючу інформацію з позначкою щодо помилки у графі «Примітка».

Постанова набере чинності з дня опублікування. Станом на 21.12.2023 документ не публікували.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50154

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
60

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4309

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
67

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді