Національна сертифікація бухгалтерів — 2025
У форму № 1-Б (річна) «Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами» вносьте дані станом на кінець останнього дня звітного періоду в тис. грн з одним десятковим знаком.
Форма включає інформацію за показниками, які базуються на даних рахунків 18, 34, 36, 37, 51, 55, 62, 63, 68 Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджених наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291, МСФЗ.
У звіт заносьте дані про заборгованість за зовнішньоторговельними операціями щодо контрагента-нерезидента (іноземного покупця або постачальника) за товари, роботи, послуги (уключаючи заборгованість, забезпечену векселями, авансові платежі та внутрішні розрахунки).
До форми не включайте дані щодо:
- заборгованості за фінансовими зобов'язаннями. Наприклад, за кредитами, залученими як від банків, так і від будь-яких інших кредиторів (зокрема й від прямого інвестора);
- отриманої фінансової допомоги;
- заборгованості за договорами фінансового лізингу та роялті;
- за акціями тощо.
Показник «Заборгованість за розрахунками з нерезидентами за товари, роботи, послуги (включаючи заборгованість, забезпечену векселями, авансові платежі та внутрішні розрахунки)» відображає обсяги дебіторської/кредиторської заборгованості: довгострокової, поточної, зокрема й простроченої поточної.
Обсяги простроченої заборгованості у формі відображайте з урахуванням статті 530 Цивільного кодексу України.
У разі суттєвих змін обсягів зазначених показників у порівнянні з попереднім періодом у формі передбачили місце для пояснень.
Коли нерезидент має зареєструватися на території України
За якою ставкою оподатковувати роялті, виплачені нерезиденту
За яких умов можна застосувати знижену ставку оподаткування