Як працювати з електронною товарно-транспортною накладною (е-ТТН)
Взаємодія Держмитслужби, гарантів та суб'єктів процедури щодо реєстрації гарантії в NCTS та отримання даних для роботи з нею відбуватиметься в електронній формі.
Структуру та формат повідомлень визначила Держмитслужба наказом «Про електронну реєстрацію гарантій для цілей спільного транзиту» від 13.04.2023 № 143.
До запровадження сервісу суб’єкту процедури потрібно було отримувати оригінал паперової гарантії у гаранта, привозити таку гарантію для реєстрації в Держмитслужбу і лише після цього отримувати дані, необхідні для її застосування. Веб-сервіс дозволить гаранту подати гарантію в електронному вигляді із застосуванням КЕП безпосередньо до Держмитслужби. Після успішної реєстрації гарантії гаранту надходить інформація щодо присвоєного їй реєстраційного номера (GRN).
В Особистому кабінеті на веб-порталі «Єдине вікно» гарант може переглянути інформацію по всіх виданих ним гарантіях, у тому числі про суму гарантії, дату реєстрації, суб’єкта процедури, якому видана відповідна гарантія.
У свою чергу, суб’єкт процедури може бачити в Особистому кабінеті інформацію щодо своїх гарантій, їх використання із зазначенням відповідних MRN транзитних декларацій, дат резервування та вивільнення відповідних сум, а також залишок по гарантії.
Гарантування товарів, які переміщують під процедурою спільного транзиту, є обов’язковим.
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?