Виплата зарплатного авансу: як визначити розмір та скільки ПДФО, ВЗ утримати

Роботодавець повинен вживати усіх можливих заходів щодо забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання зарплати

Виплата зарплатного авансу: як визначити розмір та скільки ПДФО, ВЗ утримати

Індексація зарплат у вересні та жовтні 2024-го

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначають колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. У разі відсутності таких органів — представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом. Така виплата не може бути менше від оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ч. 3 ст. 115 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Якщо роботодавець виплачує аванс за фактично відпрацьований час з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівників, то норма частини 3 статті 115 КЗпП вважатимуть виконаною. Ніякого порушення не буде.

Заробітну плату виплачують працівнику на умовах, визначених трудовим договором (ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ).

При кожній виплаті зарплати утримують із неї ПДФО (18%) і військовий збір (1,5%). Іноді проводять ще й додаткові утримання. Наприклад, профспілкові внески чи аліменти.

Законодавство дозволяє утримувати із заробітку працівника не більше 20% додаткових утримань, а в окремих випадках — 50% (ч. 1 ст. 128 КЗпП).

При утриманні аліментів на неповнолітніх дітей загальний розмір усіх утримань при кожній виплаті зарплати не може перевищувати 70% (ч. 3 ст. 128 КЗпП).

За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19785

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113623

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7480

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196591

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді