Видача молока працівникам є заходом з охорони праці і не входить до фонду зарплати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чому Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення – без змін

Видача молока працівникам є заходом з охорони праці і не входить до фонду зарплати

Індексація зарплат повертається в липні 2025-го

Постанова ВС від 28.03.2023 у справі № 820/6202/16

На думку контролерів вартість виданого працівникам молока - це дохід працівника, який оподатковують ПДФО та на який нараховують ЄСВ. За результатами перевірки контролери нарахували штрафні фінсанкції.

Роботодавець доводив, що видача молока працівникам підприємства - це захід з охорони праці відповідно до законодавства. У додатках до колективного договору зазначені різні пільги та компенсації на підставі Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, зокрема перелік професій, представникам яких у робочі дні видається молоко. І така видача не входить до фонду заробітної плати працівників.

Позиція Верховного Суду

До додаткової заробітної належать інші заохочувальні та компенсаційні виплати, зокрема виплати, що мають індивідуальний характер:

  • оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я,
  • передплата на газети та журнали,
  • протезування,
  • суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством тощо (пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5).

Видача молока – це захід з охорони праці, вжитим платником податків з дотриманням встановленого законодавством порядку та не входить до фонду заробітної плати працівників.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді