Робоча ситуація дня: Відображаємо в 1ДФ вартість спецодягу для працівників і не тільки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Будівельна організація закуповує і видає працівникам та особам, що працюють на умовах цивільно-правових договорів, рукавички ПВХ. Чи потрібно обліковувати такі рукавички як спецодяг та звітувати про їх видачу у формі № 1ДФ?

Будівельна організація закуповує і видає працівникам та особам, що працюють на умовах цивільно-правових договорів, рукавички ПВХ. Чи потрібно обліковувати такі рукавички як спецодяг та звітувати про їх видачу у формі № 1ДФ?

Так, рукавиці потрібно обліковувати як спецодяг. А порядок відображення в податковому розрахунку форми № 1ДФ для працівників та осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами, відрізнятиметься.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Під спецодягом прийнято розуміти засіб індивідуального захисту працівників від шкідливого впливу виробничих факторів. Рукавиці ПВХ цілком відповідають цьому визначенню. До того ж Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, зайнятим у будівельному виробництві, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 17.05.2004 № 126, містять інформацію і про рукавиці. Причому всі типи рукавичок мають позначення захисних властивостей. У тому числі там є і рукавиці від механічних пошкоджень. Аналогічну функцію виконують і рукавички ПВХ.

Щодо відображення їх вартості у формі № 1ДФ. Відповідно до підпункту 165.1.9 Податкового кодексу України (ПК) при оподаткуванні ПДФО не включається до місячного оподатковуваного доходу вартість спецодягу, яким роботодавець забезпечує працівника відповідно до Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ (далі — Закон про охорону праці).

Відповідно статті 8 Закону про охорону праці на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видається безоплатно за встановленими нормами спецодяг.

Як бачимо, саме для працівників вартість спецодягу не увійде до складу оподатковуваного доходу. Адже для осіб, що працюють на умовах цивільно-правового договору, підприємство не виступає роботодавцем. Значить для них вартість наданого спецодягу буде додатковим благом. Причому наданим у натуральній формі. У формі № 1ДФ такий дохід відображають за кодом ознаки «126».

Для працівників же вартість наданого у безкоштовне використання спецодягу у формі № 1ДФ відображатиметься за кодом ознаки «136».

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис 2025: чи потрібно складати після скасування Господарського кодексу

Штатний розпис — постійний гість у кабінеті бухгалтера, адже це обов’язковий локальний акт. Складати його скеровувала стаття 64 Господарського кодексу. Але що буде зі штатним розписом після 28 серпня 2025 року, коли Господарський кодекс піде в архів? Час прощатися? Розбираємося
79516

Розрахунок середньої заробітної плати 2025: приклад для відпускних і компенсації

В основі розрахунку відпускних — середня заробітна плата. Її розраховуйте за Порядком № 100. Розглянемо, як розрахувати середню зарплату для відпускних з урахуванням усіх особливостей воєнного часу
209899

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414946

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді