Незалежно від дати укладення договору на купівлю валюти, починаючи з 01.04.2014, під час здійснення операції з купівлі інвалюти сплачується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Під час проведення банківських операцій основним критерієм, згідно з яким визначається необхідність сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування юридичною або фізичною особою, є купівля інвалюти.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Уповноважений банк є платником збору при купівлі інвалюти за операціями з використанням платіжних карток в інвалюті за межами України (зняття готівки, безготівкові розрахунки за придбані товари чи послуги) за поточними рахунками, відкритими в нацвалюті.
Під час проведення операції з купівлі-продажу інвалюти на умовах «своп» банки, що є учасниками цієї операції, мають сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Валютні «свопи» — операції, що передбачають купівлю (продаж, обмін) інвалюти зі зворотнім її продажем (купівлею, обміном) у майбутньому на фіксованих умовах (за курсом, обсягом, датою валютування).
Один із банків-учасників здійснює сплату збору під час купівлі ним інвалюти за першою операцією в рамках проведення валютного «свопу», а інший банк — під час здійснення купівлі інвалюти при виконанні другої (зворотної) операції.