У звітному періоді, у якому відбулось оформлення аркуша коригування до митної декларації, платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму податку на додану вартість, яка зазначена в аркуші коригування та сплачена до бюджету.
Коли податковий (звітний) період, у якому платник податку здійснив доплату коштів до Державного бюджету України у зв’язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів, передує податковому (звітному) періоду, в якому оформлено аркуш коригування до митної декларації, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам, до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому оформлено аркуш коригування до митної декларації.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Нагадуємо, що відповідно до пункту 201.12 Податкового кодексу України в разі ввезення товарів на митну територію України документом, що засвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Порядок внесення змін до митної декларації визначено підпунктами 33–38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450 (далі — Положення № 450). Згідно з пунктом 37 Положення № 450 зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450. Оформлений органом доходів і зборів аркуш коригування є невід’ємною частиною відповідної митної декларації.
У випадку зміни митної вартості імпортних товарів відповідно до пункту 3 Порядку оформлення аркуша коригування затвердженого наказом Мінфіну від 06.11.2012 № 1145, посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією, у строк, що не перевищує 10 робочих днів із дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі, складається аркуш коригування.