Інвентаризація—2024: як провести, задокументувати та відобразити в обліку
За допомогою відеозйомки фіксуватимуть увесь процес перевірки конструкції та технічного контролю транспортного засобу. Це унеможливить фіктивне проходження техконтролю та підробку протоколу.
Відеофіксацію процесу перевірки транспортного засобу запровадять через 6 місяців після припинення чи скасування дії воєнного стану.
Е-протокол містить всю необхідну інформацію про проходження технічного контролю, включаючи дату, час і результати перевірки. Електронна копія є дійсним документом, який засвідчує позитивні результати перевірки відповідності автомобіля вимогам безпеки та технічного стану.
Пункти технічного контролю зберігатимуть усі документи, фото- і відеоматеріали процесу перевірки транспортного засобу упродовж строку дії протоколу обов’язкового технічного контролю. Протокол, який містить неповну та/або недостовірну інформацію вважатимуть недійсним.
Нагадуємо, обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме:
- системи гальмового і рульового керування;
- зовнішніх світлових приладів;
- пневматичних шин та коліс;
- світлопропускання скла;
- газобалонного обладнання (за наявності).
Також звіряють ідентифікаційні номери і номерні знаки автомобіля з даними реєстраційних документів та встановлюють відповідність комплектності транспортного засобу.
Ці зміни ухвалені постановою КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 і від 31 травня 2012 р. № 512» від 19.05.2023 № 514 та набули чинності 25.08.2023.
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням