Суд не дозволив штрафувати за непроведення розрахункових операцій через РРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Законодавством України не передбачено відповідальності за порушення строків переходу з обліку розрахункових операцій із застосуванням розрахункових книжок на облік цих операцій із застосуванням РРО

Застосування фінансових санкцій до суб’єктів підприємництва за непроведення розрахункових операцій через РРО на підставі пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265) передбачено у разі наявності факту саме невідповідності даних щодо вартості реалізованих товарів (послуг) та отриманих коштів при здійсненні розрахунків із споживачами.

На цьому наголосив ВАСУ, погодившись із судом першої інстанції, що не має значення, яким саме засобом контролю — електронним (РРО) чи паперовим (розрахункова книжка з відривною квитанцією) ця відповідність забезпечується.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Як свідчать матеріали справи, у цьому випадку облік розрахункових операцій проведений позивачем із застосуванням розрахункових книжок. І факти невідповідності даних між вартістю проданого товару та обліком готівки з продажу цього товару за даними Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) — відсутні.

Висновок податкового органу щодо непроведення позивачем розрахункових операцій через РРО базувався також на тому, що обсяг розрахунків з продажу товарів позивача досяг розміру 75 000 грн. А досягнення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) згідно з пунктом 2 постанови КМУ «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23.08.2000 № 1336 мало стати підставою для переходу структурних підрозділів позивача на облік розрахункових операцій із застосуванням РРО.

Однак, як указали суди, ні Закон № 265, ні інші закони України, чинні на момент виникнення спірних правовідносин, не передбачають відповідальності за порушення строків переходу з обліку розрахункових операцій із застосуванням розрахункових книжок на облік цих операцій із застосуванням РРО.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні: порядок нарахування розрахункових при звільненні

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Розкажемо, що маєте нарахувати, та покажемо на прикладах, як це правильно зробити
119747

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597573

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3585

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3816

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді