Як відобразити назву товару в спрощеному чеку: роз’яснення ДПС

ДПС дала відповіді на питання щодо деталізації визначення назви товару в спрощеній формі чеку

Як відобразити назву товару в спрощеному чеку: роз’яснення ДПС

З 01.08.2023 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-IX доповнили абзацом другим пункт 2 статті 3 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) щодо спрощення фіскального чеку.

Змінами визначили, що ФОП-єдинники, які не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги. Це не стосується продажу:

  • підакцизних товарів
  • технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту
  • лікарських засобів
  • виробів медпризначення
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів
  • дорогоцінного каміння
  • дорогоцінного каміння органогенного утворення
  • напівдорогоцінного каміння.

ДПС роз’яснила:

  • Як має виглядати такий спрощений чек?
  • Як зазначати правильно групу товарів?
  • Де брати її назву, якщо виникають сумніви?

Податківці рекомендують використовувати Державний класифікатор продукції та послуг, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, в редакції наказу Мінекономіки від 16.02.2017 № 211.

У разі сумнівів щодо правильності віднесення певних товарів до певних груп слід зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Така можливість встановлена прямою нормою Закону про РРО та не потребує створення нової форми фіскального касового чеку.

Нагадуємо, форму такого фіскального касового чека визначили в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13.

При зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, який класифікують за назвою «Групи», замість відображення конкретної позиції можете, наприклад, зазначати:

  • «постільна білизна» замість «наволочка», «простирадло», «ковдра» і т.д.;
  • «випічка» замість «пиріжок з маковою начинкою», «пиріжок з вишнею», «пиріжок з повидлом» і т. д.;
  • «напої» замість «лимонад», «сітро», «дюшес», «тархун» і т. д.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22808

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41196

Як заповнити прибутковий касовий ордер

Кожну розрахункову операцію підтверджують розрахунковим документом. Один із них — прибутковий касовий ордер. Усі підприємства, що проводять розрахунки, за будь-якої організаційно-правової форми та системи оподаткування, оформлюють прибутковий касовий ордер. Щоб уникнути штрафів від органів контролю, важливо правильно їх заповнювати
84854

РРО для ФОП: ліміти

Чи є зараз ліміт доходу для ФОП, який дозволяє не встановлювати РРО/пРРО? Чи можна ФОП не встановлювати РРО/пРРО, якщо клієнти розраховуються безготівково –платіжними картками, у т.ч. через систему WayForPay, LiqPay чи подібні?
3348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді