У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування
Проєкт постанови від 09.11.2023 № 10016-д-П
9 листопада ВРУ прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок від 16.10.2023 № 10016-д. Того ж дня на сайті ВРУ зареєстрували проєкт постанови щодо скасування такого рішення.
Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, ухвалення рішення щодо законопроєкту від 16.10.2023 № 10016-д відбулося із порушенням вимог Регламенту ВРУ. Йдеться, зокрема, про порушення вимог частини 1 статті 117, яка передбачає, що законопроєкт, підготовлений до ІІ читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніш як за десять днів до дня розгляду цього законопроєкту на пленарному засіданні ВРУ.
Втім, вказані документи стосовно редакції законопроєкту, яка була винесена на голосування, були надані народним депутатам України лише 06.11.2023, тобто за три дні до дня розгляду законопроєкту на пленарному засіданні ВРУ.
Внаслідок цього народні депутати України були позбавлені можливості належно вивчити та підготуватися до розгляду законопроєкту, що могло мати наслідком неврахування низки правок до цього законопроєкту.
Згодом з'явився ще один проєкт постанови щодо порушень під час розгляду законопроєкту.
25 листопада ВРУ відхилила блокуючі постанови щодо проєкту закону від 16.10.2023 № 10016-д про часткове відновлення податкових перевірок. Про це повідомив Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі.
Тож, наразі документ очікує на підпис Спікера ВРУ та Президента. Якщо документ підпишуть та опублікують в офіційному виданні, то мораторій на податкові перевірки скасують з 1 грудня 2023 року.
Мораторій на податкові перевірки планують скасувати повністю. Щойно це станеться, податківці за своєю методичкою відпрацьовуватимуть ризики несплати податків. З’ясуймо, які забаганки ДПС потрібно виконати, щоб стати «ідеальним платником податків» та уникнути перевірки. І чи можливо це взагалі