Про що говорять статуси е-лікарняних

Для ефективної роботи з листком непрацездатності потрібно розуміти, що означає кожен його статус

Про що говорять статуси листків непрацездатності

⚡ Лікарняні: нарахування і оплата

Відкривають електронний листок непрацездатності (е-лікарняний) автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності (далі — Реєстр) на підставі інформації про медичний висновок (наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності» від 17.06.2021 № 1234).

Сформований листок непрацездатності надходить у кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Е-лікарняний може мати декілька статусів:

  • «Закритий»;
  • «Готово до сплати»;
  • «Помилково сформований»;
  • «Недійсний»;
  • «Оплачений».

Розглянемо детально кожен статус.

1. «Закритий» — статус, якого е-лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Реєстрі. За е-лікарняним із таким статусом ще не можна нараховувати кошти. Статус «закритий» змінюють на «готово до сплати» через сім днів після дати:

Запам’ятайте! Навіть якщо статус змінять раніше, варто зачекати, адже упродовж семиденного періоду до лікарняного можуть вносити зміни.

2. «Готово до сплати» — статус, який вказує на те, що страхувальник може працювати з лікарняним і нараховувати кошти. За е-лікарняним із таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг ПФУ заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до ПФУ.

3. «Помилково сформований» — статус може отримати е-лікарняний, якщо медичний висновок, на підставі якого він сформований, створений із помилками. У такому разі лікар упродовж 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого сформують новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований». Виплати за таким е-лікарняним не проводять.

4. «Недійсний» — такий статус має е-лікарняний, створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.

5. «Оплачений» — статус, якого листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилають кошти для виплат застрахованій особі.

За інформацією ПФУ в Донецькій області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19843

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
115298

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7487

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді