Про що говорять статуси е-лікарняних

Для ефективної роботи з листком непрацездатності потрібно розуміти, що означає кожен його статус

Про що говорять статуси листків непрацездатності

⚡ Лікарняні: нарахування і оплата

Відкривають електронний листок непрацездатності (е-лікарняний) автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності (далі — Реєстр) на підставі інформації про медичний висновок (наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності» від 17.06.2021 № 1234).

Сформований листок непрацездатності надходить у кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Е-лікарняний може мати декілька статусів:

  • «Закритий»;
  • «Готово до сплати»;
  • «Помилково сформований»;
  • «Недійсний»;
  • «Оплачений».

Розглянемо детально кожен статус.

1. «Закритий» — статус, якого е-лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Реєстрі. За е-лікарняним із таким статусом ще не можна нараховувати кошти. Статус «закритий» змінюють на «готово до сплати» через сім днів після дати:

Запам’ятайте! Навіть якщо статус змінять раніше, варто зачекати, адже упродовж семиденного періоду до лікарняного можуть вносити зміни.

2. «Готово до сплати» — статус, який вказує на те, що страхувальник може працювати з лікарняним і нараховувати кошти. За е-лікарняним із таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг ПФУ заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до ПФУ.

3. «Помилково сформований» — статус може отримати е-лікарняний, якщо медичний висновок, на підставі якого він сформований, створений із помилками. У такому разі лікар упродовж 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого сформують новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований». Виплати за таким е-лікарняним не проводять.

4. «Недійсний» — такий статус має е-лікарняний, створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.

5. «Оплачений» — статус, якого листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилають кошти для виплат застрахованій особі.

За інформацією ПФУ в Донецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді