Закон України від 16.01.2024 № 3549-ІХ
Про те, що в Україні модернізують Реєстр військовозобов'язаних, мобілізованих і резервістів та що це означає для громадян повідомляла Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Так, змін зазнають Закони України:
- «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII;
- «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII.
Зміни передбачають:
- інформаційну взаємодію між держреєстрами у зв'язку з набуттям статусу учасника бойових дій;
- встановлення можливості громадян України подати заяву (звернення) в паперовій або електронній формі відповідно до Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» від 15.07.2021 № 1689-IX. Зокрема, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та/або Єдиного державного реєстру ветеранів війни до відповідних держорганів для набуття статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
- встановлення особливостей набуття статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану на підставі довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією рф проти України оформленою в електронному вигляді.
Ця стаття систематизує інформацію про процедуру бронювання з урахуванням нещодавніх змін у законодавстві та запровадження бронювання через Портал Дія. П’ять готових зразків допоможуть підготувати пакет документів для бронювання за списками військовозобов’язаних
В Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі — Реєстр) заноситимуть такі відомості:
- персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
- службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
- дані про потребу в комплектуванні особовим складом ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, крім інформації, що становить державну таємницю.
Також розширять персональні дані про призовника, військовозобов'язаного та резервіста, які заноситимуть до Реєстру. Йдеться, зокрема, про такі відомості:
- номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти;
- відомості по володіння іноземними мовами;
- відомості про проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації;
- відомості про документи, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну;
- відомості про посвідчення водія на право керування транспортним засобом;
- відомості про посвідчення тракториста-машиніста на право керування тракторами, в тому числі саморобними, самохідними сільськогосподарськими, меліоративними і дорожньо-будівельними машинами;
- відомості про рішення, що підлягають примусовому виконанню - виконавчі документи.
До реєстрів не вноситимуть персональні дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів щодо:
- інформації про виїзд за межі України та повернення назад;
- відомостей про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити і відомості виконавчого документа);
- інших персональних даних, які дають змогу ідентифікувати особу.
Закон України від 16.01.2024 № 3549-ІХ набере чинності з наступного дня після його офіційного опублікування, а саме з 04.04.2024. Документ опублікували в «Голосі України» від 03.04.2024 № 14 (66).