Спростили вимоги до приміщень для відкриття аптек у сільській місцевості

Уряд постановою від 10.01.2025 № 15 затвердив важливі зміни до ліцензійних умов

Змінили вимоги до площі аптек у сільській місцевості

Кабмін ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою від 30.11.2016 № 929.

Тепер для того, щоб отримати ліцензію на відкриття аптек, не потрібно робити складні архітектурні перебудови в приміщеннях. Достатньо зонувати простір аптеки відповідно до оновлених вимог. Це полегшить підприємцям процес вибору приміщень для аптечних закладів, їх планування та облаштування.

Затверджені зміни ухвалені на виконання вимог Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення доступності медичної і реабілітаційної допомоги, лікарських засобів та медичних виробів у сільській місцевості» від 26.07.2024 № 483/2024.

Як визначити норми запасів ліків у закладі охорони здоров’я

Що змінили?

Загалом для аптек: вимоги до мінімальної площі торгівельної зали для аптек у селищах зменшили з 13,5 м2 до 11 м2. Вимоги до загальної площі таких аптек залишили без змін — 30 м2.

Для аптек у селах: раніше приміщення аптеки у селі обовʼязково треба було ділити на торгівельний зал (не менше ніж 6 м2), приміщення для зберігання лікарських засобів (не менше ніж 3,6 м²) та кімнати для працівників (не менше ніж 2,4 м2). Тепер у межах загальної площі (не менше ніж 18 м2) власникам достатньо виділити торгівельну зону площею не менш ніж 6 м2. Вимоги для виділення окремих приміщень для зберігання ліків та кімнати для працівників усунули. 

Спрощені вимоги сприятимуть тому, аби більше аптек відкривалось у віддалених населених пунктах. Це полегшить доступ до ліків для людей, які живуть далеко від міст.

За інформацією МОЗ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9952

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4366

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
513

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді