Податківці нагадали про порядок застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ.
Так, застосування понижуючого коефіцієнта — це право платника ЄСВ, а не обов’язок. При цьому якщо роботодавці дотримались умов для його застосування, але не застосували, то вони вже не мають право здійснити перерахунок ЄСВ за попередні періоди.
Якщо платник застосував понижуючий коефіцієнт ЄСВ та не сплатив нарахований внесок у встановлені строки, то він позбавляється права у майбутньому його застосовувати. Поновлення такого права відбудеться тільки з місяця, в якому сплачено недоїмку (борг).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Понижуючий коефіцієнт ЄСВ не застосовується до ставок ЄСВ для підприємств за працюючих інвалідів. Тому при його розрахунку кількість працюючих інвалідів та нарахована їм заробітна плата не враховується.
При цьому фізичні особи — підприємці, які використовують працю інвалідів на умовах трудового договору (контракту), на їх дохід нараховують ЄСВ за ставкою згідно з класом професійного ризику виробництва. Тому при розрахунку понижуючого коефіцієнта ЄСВ їх кількість та нараховані їм виплати враховуються.
Якщо хоча б по одній застрахованій особі здійснюється донарахування сум ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати (винятком є лікарняні, відпускні та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), понижуючий коефіцієнт ЄСВ платником не застосовується взагалі.