Професійна сертифікація за МСФЗ
Проєкт Закону від 07.11.2023 № 10220
Проєкт Закону від 07.11.2023 № 10219
Зміни вносять до:
- розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України;
- підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК);
- низки законів України;
Мета змін — запровадження короткострокових стимулюючих податкових та митних пільг для сприяння органам місцевого самоврядування у забезпеченні потреб сил безпеки та оборони достатньою кількістю транспортних засобів (далі — ТЗ).
Законодавці визначають, що тимчасово, до 31 грудня 2024 року, звільняють від оподаткування ПДВ та акцизним податком, а також ввізного мита операції з ввезення на митну територію України ТЗ, що класифікують за товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД:
- 8701, 8702 (моторні ТЗ, призначені для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, крім тролейбусів),
- 8703 (автомобілі легкові та інші ТЗ, крім автомобілів легкових з типом кузова: седан, хетчбек, кабріолет, купе; гоночних автомобілів; ТЗ, що класифікують у товарній підпозиції 8703 10),
- 8704, 8705 (моторнi ТЗ спецпризначення, крiм автобурових, автобетономiшалок),
- 8716.
Крім ТЗ, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 ПК, що ввозять на митну територію України підприємствами, установами та організаціями, які утворені органами місцевого самоврядування і оплату яких здійснюють за рахунок коштів місцевих бюджетів для подальшої їх безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі такими особами ЗСУ, добровольчим формуванням тергромад, Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужбі та ін. для потреб забезпечення оборони держави.
Дозволи та валютні вимоги для ввезення квадракоптерів на митну територію України. Митні послаблення, податкові пільги та бухоблік імпорту БПЛА
Крім того, передбачають, що такі ТЗ передають отримувачам не пізніше 45 календарних днів з дня завершення митного оформлення таких ТЗ на підставі актів/документів про приймання-передання. Копії документів про приймання-передання цих ТЗ передають митному органу, який здійснив їх митне оформлення, упродовж 30 днів з дня оформлення таких документів.
У разі порушення строку або нецільового використання зазначених ТЗ платник зобов’язаний сплатити суму ПДВ, акцизного податку та ввізного мита, що мали бути сплачені при ввезенні на митну територію України таких ТЗ, а також сплатити пеню.
Також пропонують встановити, що до таких ТЗ під час митного оформлення з метою вільного обігу та першої державної реєстрації в Україні не застосовуватимуть вимоги щодо їх відповідності екологічним нормам (зміни до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» від 06.07.2005 № 2739-IV).
Крім того, пропонують поширити дозвіл використання у дорожньому русі таких ТЗ з правим розташуванням керма (зміни до Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII).
Про це повідомив Данило Гетманцев у своєму Телеграм-каналі.