Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності у Митному реєстрі: покрокова інструкція

Держмитслужба розробила покрокову інструкцію «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі»

Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання

На виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у митне законодавство імплементовали норми Регламенту ЄС № 608/2013 Європейського Парламенту та Ради про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності (ПІВ/IPR).

Митний кодекс України містить розділ XIV «Сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України», відповідно до якого митниці протидіють переміщенню контрафактних товарів.

Для сприяння захисту ПІВ під час переміщення товарів через митний кордон України Держмитслужба веде Митний реєстр за заявами правовласників.

Митний реєстр містить інформацію про:

  • власника ПІВ;
  • законних користувачів такими правами (виробників, імпортерів, експортерів тощо);
  • представників власника ПІВ, які уповноважені ним на вирішення в Україні питань дотримання ПІВ, в тому числі у взаємодії з органами держвлади.

Заяву про реєстрацію об’єкта ПІВ у Митному реєстрі подають до Держмитслужби за формою, наведеною у додатку до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, що затвердив Мінфін наказом від 30.05.2012 № 648 (у редакції від 09.06.2020 № 282).

У розробленій покроковій інструкції «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі» Держмитслужба роз’яснила:

  • яку інформацію необхідно вносити у графи заяви;
  • на що варто звернути увагу;
  • шляхи та способи подання заяви.

За інформацією Держмитслужби


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4291

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7387

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
705

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді