Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання
На виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у митне законодавство імплементовали норми Регламенту ЄС № 608/2013 Європейського Парламенту та Ради про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності (ПІВ/IPR).
Митний кодекс України містить розділ XIV «Сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України», відповідно до якого митниці протидіють переміщенню контрафактних товарів.
Для сприяння захисту ПІВ під час переміщення товарів через митний кордон України Держмитслужба веде Митний реєстр за заявами правовласників.
Митний реєстр містить інформацію про:
- власника ПІВ;
- законних користувачів такими правами (виробників, імпортерів, експортерів тощо);
- представників власника ПІВ, які уповноважені ним на вирішення в Україні питань дотримання ПІВ, в тому числі у взаємодії з органами держвлади.
Заяву про реєстрацію об’єкта ПІВ у Митному реєстрі подають до Держмитслужби за формою, наведеною у додатку до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, що затвердив Мінфін наказом від 30.05.2012 № 648 (у редакції від 09.06.2020 № 282).
У розробленій покроковій інструкції «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі» Держмитслужба роз’яснила:
- яку інформацію необхідно вносити у графи заяви;
- на що варто звернути увагу;
- шляхи та способи подання заяви.
Українські підприємства активно залучають іноземні інвестиції, виграють гранти і розвиваються. Хочете бути серед успішних? Підвищуйте кваліфікацію за Міжнародними стандартами фінансової звітності