Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності у Митному реєстрі: покрокова інструкція

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Держмитслужба розробила покрокову інструкцію «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі»

Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання

На виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у митне законодавство імплементовали норми Регламенту ЄС № 608/2013 Європейського Парламенту та Ради про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності (ПІВ/IPR).

Митний кодекс України містить розділ XIV «Сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України», відповідно до якого митниці протидіють переміщенню контрафактних товарів.

Для сприяння захисту ПІВ під час переміщення товарів через митний кордон України Держмитслужба веде Митний реєстр за заявами правовласників.

Митний реєстр містить інформацію про:

  • власника ПІВ;
  • законних користувачів такими правами (виробників, імпортерів, експортерів тощо);
  • представників власника ПІВ, які уповноважені ним на вирішення в Україні питань дотримання ПІВ, в тому числі у взаємодії з органами держвлади.

Заяву про реєстрацію об’єкта ПІВ у Митному реєстрі подають до Держмитслужби за формою, наведеною у додатку до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, що затвердив Мінфін наказом від 30.05.2012 № 648 (у редакції від 09.06.2020 № 282).

У розробленій покроковій інструкції «Як подати заяву про реєстрацію об’єкта права інтелектуальної власності (ПІВ/IPR) у Митному реєстрі» Держмитслужба роз’яснила:

  • яку інформацію необхідно вносити у графи заяви;
  • на що варто звернути увагу;
  • шляхи та способи подання заяви.

За інформацією Держмитслужби


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12024

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52406

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді