Змінять типову форму постанови про накладення штрафу у сфері державного ринкового нагляду

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

На сайті Мінекономіки оприлюднили проєкт наказу «Про внесення зміни до пункту 2 типової форми постанови про накладення штрафу у сфері державного ринкового нагляду»

Змінять типову форму постанови про накладення штрафу у сфері державного ринкового нагляду

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

На сьогодні чинною є типова форма постанови про накладення штрафу (форма № 14), затверджена наказом Мінекономіки від 19.04.2019 № 667.

Її використовують органи державного ринкового нагляду під час накладання штрафу за порушення госпсуб’єктом вимог законодавства у сфері державного ринкового нагляду. Форма № 14 передбачає, що у разі несплати порушником штрафу в зазначений строк його стягують у судовому порядку.

Водночас відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» від 02.09.2020 № 850-IX внесли зміну до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02.12.2010 № 2735-VI; далі — Закон про ринковий нагляд.

Змінами встановили, що в разі несплати госпсуб’єктом штрафу у зазначений строк примусове виконання постанови про накладення штрафу здійснює Державна виконавча служба, у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII.

Таким чином, виникла необхідність приведення форми № 14 у відповідність до норм Закону про ринковий нагляд.

Проєктом наказу корегують пункт 2 форми № 14. Визначають, що у разі невиконання порушником зазначеної постанови протягом 15 днів з дня її отримання примусове виконання цієї постанови здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

У разі затвердження наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2905

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20513

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді