Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача
На сьогодні чинною є типова форма постанови про накладення штрафу (форма № 14), затверджена наказом Мінекономіки від 19.04.2019 № 667.
Її використовують органи державного ринкового нагляду під час накладання штрафу за порушення госпсуб’єктом вимог законодавства у сфері державного ринкового нагляду. Форма № 14 передбачає, що у разі несплати порушником штрафу в зазначений строк його стягують у судовому порядку.
Водночас відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» від 02.09.2020 № 850-IX внесли зміну до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02.12.2010 № 2735-VI; далі — Закон про ринковий нагляд.
Змінами встановили, що в разі несплати госпсуб’єктом штрафу у зазначений строк примусове виконання постанови про накладення штрафу здійснює Державна виконавча служба, у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII.
Таким чином, виникла необхідність приведення форми № 14 у відповідність до норм Закону про ринковий нагляд.
Проєктом наказу корегують пункт 2 форми № 14. Визначають, що у разі невиконання порушником зазначеної постанови протягом 15 днів з дня її отримання примусове виконання цієї постанови здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
У разі затвердження наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.
Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі