Робоча ситуація дня: Обмеження граничної суми розрахунків при продажу нерухомості

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство продає будинок (об’єкт незавершеного будівництва) фізичній особі. Чи не буде порушенням, якщо оплату внести трьома частинами по 150 тис. грн. в касу підприємства?

Підприємство продає будинок (об’єкт незавершеного будівництва) фізичній особі. Чи не буде порушенням, якщо оплату внести трьома частинами по 150 тис. грн. в касу підприємства?

Якщо оплата трьома частина по 150 тис. грн. буде здійснена протягом одного дня, то це буде порушенням.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Обмеження граничної суми розрахунків готівкою встановлено пунктом 1 постанови НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210 (далі — Постанова № 210).

Зокрема, щодо обмеження готівкових розрахунків протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. грн. між підприємством (підприємцем) та фізичною особою стосуються розрахунків як фізичної особи — платника з підприємством (підприємцем) — отримувачем, так і розрахунків підприємства (підприємця) — платника з фізичною особою — отримувачем.

У роз’ясненні Національного банку (лист НБУ від 08.11.2013 № 11-117/21669) зазначено, що обмеження розрахунків готівкою у розмірі 150 тис. грн. стосується розрахунків за будь-які матеріальні та нематеріальні блага в грошовій формі.

Згідно з пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637, та пунктом 1 Постанови № 210 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150 тис. грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами.

Отже, якщо оплата готівкою буде здійснена між фізичною особою та підприємством трьома частинами по 150 тис. грн. протягом одного дня, то це буде порушенням.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190024

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
748783

Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом)

Усе про рентну плату за користування радіочастотним спектром (ресурсом)України, загальних і спеціальних користувачів радіочастотного спектра, ставки такої рентної плати у 2025 році — у консультації
6785

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, як показати у декларації дані за 2024 рік та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування — відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
28930

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді