Робоча ситуація дня: Обмеження граничної суми розрахунків при продажу нерухомості

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство продає будинок (об’єкт незавершеного будівництва) фізичній особі. Чи не буде порушенням, якщо оплату внести трьома частинами по 150 тис. грн. в касу підприємства?

Підприємство продає будинок (об’єкт незавершеного будівництва) фізичній особі. Чи не буде порушенням, якщо оплату внести трьома частинами по 150 тис. грн. в касу підприємства?

Якщо оплата трьома частина по 150 тис. грн. буде здійснена протягом одного дня, то це буде порушенням.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Обмеження граничної суми розрахунків готівкою встановлено пунктом 1 постанови НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210 (далі — Постанова № 210).

Зокрема, щодо обмеження готівкових розрахунків протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. грн. між підприємством (підприємцем) та фізичною особою стосуються розрахунків як фізичної особи — платника з підприємством (підприємцем) — отримувачем, так і розрахунків підприємства (підприємця) — платника з фізичною особою — отримувачем.

У роз’ясненні Національного банку (лист НБУ від 08.11.2013 № 11-117/21669) зазначено, що обмеження розрахунків готівкою у розмірі 150 тис. грн. стосується розрахунків за будь-які матеріальні та нематеріальні блага в грошовій формі.

Згідно з пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637, та пунктом 1 Постанови № 210 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150 тис. грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами.

Отже, якщо оплата готівкою буде здійснена між фізичною особою та підприємством трьома частинами по 150 тис. грн. протягом одного дня, то це буде порушенням.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18280

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8260

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15189

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді