Робоча ситуація дня: Оподаткування процентів за позику, надану Кіпрською компанією

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство сплачує проценти за позику Кіпрській компанії. Як оподатковувати таку виплату у зв’язку з прийнятою Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування?

Підприємство сплачує проценти за позику Кіпрській компанії. Як оподатковувати таку виплату у зв’язку з прийнятою Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування?

Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи (далі — Конвенція) підписана 08.11.2012, ратифікована Законом України від 04.07.2013 № 412-VII та буде застосовуватись з 01.01.2014.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Оподаткування процентів передбачено статтею 11 Конвенції.

Визначення «проценти» у випадку використання в цій статті означає дохід від боргових вимог будь-якого виду, незалежно від іпотечного забезпечення і володіння правом на участь у прибутках боржника. Зокрема, дохід від урядових цінних паперів і дохід від облігацій чи боргових зобов’язань, у тому числі премії та винагороди, що сплачуються стосовно таких цінних паперів, облігацій та боргових зобов’язань.

Але якщо особа — фактичний власник процентів є резидентом іншої Договірної Держави, то податок, що стягується з боргових зобов’язань нерезиденту — власнику процентів, не повинен перевищувати 2% від загальної суми процентів (п. 2 ст. 11 Конвенції).

Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження в Україні є подання нерезидентом довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 Податкового кодексу України; ПК).

Якщо нерезидент у зазначеному порядку не підтвердить свій статус резидента Кіпру, підприємство зобов’язане утримувати із суми доходу нерезидента податок за ставкою 15% за рахунок нерезидента (п. 160.2 ПК).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18282

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8260

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15189

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді