Митники роз’яснили деякі особливості митного оформлення програмного забезпечення із звільненням від оподаткування ПДВ.
Зокрема, під час визначення митної вартості імпортованих носіїв інформації, що містять програмне забезпечення для обладнання з обробки даних, ураховується лише вартість носія інформації за умови виділення з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, вартості програмного забезпечення та/або вартості носія. При цьому відомості щодо вартості програмного забезпечення та/або вартості носія повинні базуватися на документально підтверджених даних.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У такому разі декларант має зазначати:
- відомості про такі носії, а також про інформацію, що на них розміщена (у графі 31 митної декларації під номером 1);
- вартість таких носіїв без урахування вартості інформації, що на них розміщена (у графі 42 митної декларації);
- митну вартість таких носіїв без урахування вартості інформації, що на них розміщена (у графі 45 митної декларації).
Митники також нагадали, що операції з постачання програмної продукції тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023, звільняються від оподаткування ПДВ.
До програмної продукції в цьому сенсі відносять:
- результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
- криптографічні засоби захисту інформації.
Тобто звільнення від оподаткування ПДВ поширюється не на окремих суб’єктів господарювання, а саме на операції з постачання товарів/послуг.
Крім того, контролери зауважили, що операції, які звільняються від оподаткування ПДВ, визначені у статті 197 Податкового кодексу України (ПК). При цьому звільнення від оподаткування товарів, передбачених пунктом 197.1 ПК, поширюється і на операції із ввезення на митну територію України.