Податковий борг сплачує інша юрособа або ФОП: як заповнити платіжку

Податківці пояснили, як заповнити платіжну інструкцію, якщо податковий борг (крім ЄСВ) сплачує інша юридична особа, фізична особа — підприємець або фізична особа, з метою рознесення сплаченої суми до інтегрованої картки боржника

Податковий борг сплачує інша юрособа або ФОП: як заповнити платіжку

Відповідно до Податкового кодексу України (ПК) платник зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання або погасити податковий борг за рахунок будь-яких власних коштів.

Сплата податку та збору здійснюється платником безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, — податковим агентом, або представником платника.

Платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити відповідні обов’язкові реквізити, зокрема, реквізит «Код платника» (п. 37 розд. ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою НБУ від 29.07.2022 № 163; далі — Інструкція № 163).

Платник має право ініціювати платіжну операцію за фактичного платника та/або на користь фактичного отримувача коштів шляхом надання платіжної інструкції надавачу платіжних послуг платника. У такому випадку платіжна інструкція, крім обов’язкових реквізитів, повинна містити реквізит «Код фактичного платника» (п. 40 розд. ІІ Інструкції № 163).

Отже, платник під час сплати податків, зборів, інших платежів за іншого платника податків у випадках, передбачених ПК, заповнює податковий номер платника податків, грошові зобов’язання та/або податковий борг якого погашає, у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції.

Реквізити «Код платника»/«Код фактичного платника», які підлягають обов’язковому заповненню у платіжній інструкції, використовує орган ДПС для ідентифікації платника/фактичного платника.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361764

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді