Перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту регулюється статтею 199 розділу V Податкового кодексу України

Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту регулюється статтею 199 розділу V Податкового кодексу України.

Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість визначено, що додаток Д7 заповнюється платниками, які придбані та/або виготовлені товари/послуги використовують частково в оподатковуваних операціях, а частково — в неоподатковуваних.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Звітні періоди, в яких необхідне заповнення та подання додатка 7 до декларації з податку на додану вартість, визначено формами таблиць 1, 2, 3, а саме:

Таблиця 1:

1) рядок 1: розрахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється один раз за результатами попереднього звітного року у рядку 1 таблиці 1 додатка 7 та надається один раз з декларацією за січень (I квартал). Визначена частка застосовується протягом поточного календарного року;

2) рядок 2: розрахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється один раз за результатами звітного періоду, у якому вперше декларуються неоподатковувані операції. Додаток Д7 із заповненою таблицею 1 (рядок 2) надається один раз протягом поточного року разом з декларацією того звітного періоду, в якому вперше задекларовано неоподатковувані операції.

Рядки 3.1—3.3 заповнюються при перерахунку за підсумками одного, двох і трьох календарних років відповідно, що настають за роком, в якому необоротні активи почали використовуватися (введені в експлуатацію); розраховується у декларації за грудень (IV квартал) (у разі зняття з обліку — у декларації останнього податкового періоду, коли відбулося таке зняття). Таблиця 1 із заповненими рядками 3.1—3.3 додатка Д7 надається разом з декларацією за грудень (IV квартал) (у разі зняття з обліку - з декларацією за останній податковий період, коли відбулося таке зняття).

Таблиця 2. Заповнюється за підсумками поточного календарного року; додаток із заповненою таблицею 2 подається разом з декларацією за останній податковий період року (у разі зняття платника з обліку - разом з декларацією за останній податковий період, коли відбулося зняття з обліку).

Таблиця 3. Заповнюється при перерахунку частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях за результатами одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію). Додаток із заповненою таблицею 3 подається разом з декларацією за XII (IV кварталу), або разом з декларацією податкового періоду, в якому платника виключено з реєстру платників податку на додану вартість (останнього податкового періоду).

Таблиця 4. Заповнюється платниками, які застосовують касовий метод визначення податкових зобов’язань та податкового кредиту згідно з пунктом 187.10 статті 187 розділу V Кодексу. Розрахунок подається щомісячно.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18269

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8255

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15173

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38859

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді