Робоча ситуація дня: Касовий метод: відображаємо коригування податкових накладних

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство працює за касовим методом. Коли потрібно включати коригування до податкової накладної, наданої постачальником, до реєстру виданих та отриманих податкових накладних (в місяці отримання чи в момент оплати)?

Підприємство працює за касовим методом. Коли потрібно включати коригування до податкової накладної, наданої постачальником, до реєстру виданих та отриманих податкових накладних (в місяці отримання чи в момент оплати)?

У момент отримання.
Пунктом 201.10 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 17.12.2012 № 1340 (далі — Порядок № 1340), у розділі II реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

Дата отримання податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної відображаються у графі 2 розділу ІІ Реєстру (пп. 2.2 розд. IV Порядку № 1340).

Отже, податкові накладні та/або розрахунок коригування до податкової накладної, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, видані покупцю, відображаються у Реєстрі за фактом отримання, а не оплати.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12040

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52431

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді