У випадку нарахування податку на нерухомість, земельного чи транспортного податків, платник може не отримати відповідного повідомлення рішення, адже податкова надішле його за старою адресою.
Зауважте, що неотримання повідомлення-рішення не означає, що податок не потрібно сплачувати. Більше того, після закінчення граничного терміну (не пізніше 60 календарних днів) у фізособи виникне податковий борг, а відтак пеня та штрафні санкції.
Тож податківці радять громадянам, у яких відбулись зміни в облікових даних, впродовж місяця подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації заяву за формою 5ДР.
Таку заяву можете подати як особисто, так і в електронному вигляді через Електронний кабінет платника.
Наразі податківці проводять камеральні, фактичні та позапланові документальні перевірки. А ще чекаємо на відновлення планових перевірок. Як наслідок — платники отримують ППР із донарахованими сумами. Нагадаємо, як можна оскаржити неправомірні, з вашого погляду, донарахування
Обов’язок подати заяву за формою 5ДР, також мають і особи, які переселилися з тимчасово окупованих територій, а також внутрішньо переміщені особи. Вони зобов’язані визначити свою нову податкову адресу та подати заяву за формою № 5ДР або ж № 5ДРП (для осіб, яких обліковують в органах податкової служби за номером та серією паспорта) та відповідно пред’явити документ, що посвідчує особу, а також довідку.
Крім того, власники нерухомості, мають можливість провести звірку щодо належних їм об’єктів оподаткування та наявної заборгованості зі сплати майнових податків у будь-який зручний час відповідно до графіка роботи ЦОПів.
Для якісної звірки необхідно мати при собі документи, що посвідчують особу, та правовстановлюючі документи на належне майно.