Виплату пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлять після її проходження

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився

Виплату пенсій пенсіонерам-ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлять після її проходження

Нагадуємо, до 31 березня 2024 року для пенсіонерів, які стали ВПО до початку повномасштабної війни 24.02.2022, тривав процес проходження фізичної ідентифікації.

Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв'язок з ПФУ упродовж 9 місяців (з 01.07.2023 по 31.03.2024), – пенсійні виплати продовжують нараховувати, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховують на банківські картки.

Пенсіонери, які стали ВПО до 24.02.2022 та не пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити і зараз. Після проходження ідентифікації виплату пенсії продовжать.

Пенсія виплачуватимуть з урахуванням коштів за всі місяці, за які пенсіонер не отримував її через непроходження ідентифікації.

Якщо пенсіонер з числа ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію в квітні, – фінансування виплати поновлять у найближчий період, після надходження до ПФУ інформації про встановлення особи (якщо ідентифікацію проведили не в ПФУ).

Додатково звертатись до органів ПФУ із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації з 1 квітня, не потрібно.

Якщо ж ви пройшли фізичну ідентифікацію, але пенсію вам ще не виплатили, – необхідно звернутися до органів Фонду і повідомити дату та спосіб проходження ідентифікації. Пенсійний фонд України надасть допомогу у з’ясуванні обставин та вирішенні вашого питання.

Нагадуємо, що для проходження ідентифікації можете обрати будь-який зручний спосіб:

  • особисто відвідати відділення АТ «Ощадбанк» чи орган ПФУ;
  • віддалено авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») на вебпорталі електронних послуг ПФУ;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку;
  • у випадку перебування за кордоном — отримати в закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою вебпорталу ПФУ чи поштою.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4224

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
101

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1272

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді