Для призначення виплат з початку неопалювального сезону — подайте до 1 липня заяву і документи на житлову субсидію

У ПФУ нагадали, кому з отримувачів житлових субсидій потрібно до 1 липня звернутися за призначенням/продовженням виплат

Кому потрібно до 1 липня звернутись до ПФУ за продовженням субсидій та пільг

У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлову субсидію призначають з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (п. 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848).

Якщо житлову субсидію вже призначили, то обов’язково звертатися за субсидією на наступний період потрібно лише деяким категоріям громадян.

З травня житлові субсидії на наступний період більшості одержувачів призначають автоматично до 30.04.2025 (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств).

Водночас серед субсидіантів є певні категорії громадян, яким субсидію з 1 травня може бути призначено за їхнім зверненням із заявою та декларацією про доходи та витрати.

Житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

  • заявник орендує житлове приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

На підставі звернення надається житлова субсидія на неопалювальний сезон і особам, яким на опалювальний період субсидію розрахували в розмірі 0,00 грн.

Крім того, для продовження отримання виплат потрібно звернутись до органу ПФУ із відповідною заявою та документами отримувачам житлових субсидії та пільг, які станом на 24.02.2022 проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій та з початку повномасштабної агресії не звертались за перепризначенням субсидії або пільги (постанова КМУ від 08.05.2024 № 521) і яким виплати здійснювались за особливим порядком, передбаченим постановою КМУ «Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану» від 07.03.2022 № 215.

Якщо ви чи члени вашого домогосподарства належите до зазначеної категорії осіб, подайте документи до 1 липня, і тоді виплату вам призначать з 1 травня — з початку неопалювального сезону.

Подати заяву та необхідні документи до органу Фонду можна в один із способів:

  • через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • поштовим відправленням – на адресу органу Фонду;
  • онлайн — через вебпортал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок «Пенсійний фонд» або через портал «Дія».

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4193

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7332

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді