Міндоходів надало роз’яснення щодо сплати ЄСВ при переході підприємців зі спрощеної системи оподаткування на загальну.
Фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний податок, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ. Проте вони можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Фізичні особи — підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують за себе ЄСВ протягом року до: 15 березня; 15 травня; 15 серпня; 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Фізичні особи — підприємці, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування, на підставі якої нараховують та сплачують суми ЄСВ у вигляді авансових платежів.