Робоча ситуація дня: Викрадення майна, яке перебуває у податковій заставі: наслідки для підприємства

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Майно підприємства перебуває у податковій заставі. Як діяти підприємству в разі викрадення цього майна? Які наслідки для підприємства виникають у такому випадку?

Майно підприємства перебуває у податковій заставі. Як діяти підприємству в разі викрадення цього майна? Які наслідки для підприємства виникають у такому випадку?

При встановленні факту крадіжки підприємству потрібно:

  • звернутися до міліції із заявою;
  • провести інвентаризацію.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

У даному випадку інвентаризація проводиться в обов’язковому порядку (пп. «г» п. 3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 № 69).

Оскільки викрадене майно перебувало в податковій заставі, слід повідомити про це податкового керуючого. До складу його обов’язків входить перевірка стану збереження такого майна. Це передбачено статтею 91 Податкового кодексу України (ПК) та Положенням про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затвердженим наказом МДЗ від 10.10.2013 № 573 (далі — Положення № 573).

За результатами проведеної перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі, податковим керуючим складається відповідний акт (п. 3.7 Положення № 573).

Податковий орган має право в такому випадку замінити предмет застави на інше майно, що перебуває у власності платника податків — боржника (п. 89.7 ПК).

У разі відсутності іншого майна або недостатності вартості майна для погашення податкового боргу можуть залучатися інші джерела, встановлені статтею 87 ПК. Одним із додаткових джерел погашення податкового боргу може бути дебіторська заборгованість, термін виплати якої вже настав (п. 87.5 ПК).

Пунктом 124 ПК передбачена відповідальність за відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди податкового органу. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

Відчуження майна — це будь-які дії платника податків, унаслідок вчинення яких такий платник втрачає право власності на майно, що йому належить (пп. 14.1.31 ПК).

У даному випадку платник податків хоч і втрачає право власності на викрадене майно, але це викликано не діями самого платника податків.

Отже, викрадення майна (у разі документального підтвердження) не є відчуженням цього майна. Відповідальність платника податків, у якого викрадено майно, що перебуває у податковій заставі, Податковим кодексом не встановлена.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52420

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді