Чи може юрособа укласти з фізособою договір на обслуговування акваріуму? Якщо так, то які наслідки виникнуть у податковому та бухгалтерському обліку?
Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями та громадянами у всіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів (ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Згідно зі статтею 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, а замовник оплачує виконавцеві виконання зазначеної послуги.
Укладений договір буде мати цивільно-правовий характер. Відповідні витрати можна включати до складу податкових витрат тільки у разі використання акваріуму в господарській діяльності підприємства (наприклад, коли в акваріумі виставляють напоказ риб, продаж яких є метою діяльності підприємства). Якщо ж його використовують не в господарський діяльності (наприклад, у якості декорації в кабінеті), то витрати до податкових не включають (п. 139.1 Податкового кодексу України; ПК).
У бухгалтерському обліку витрати на обслуговування акваріуму потрібно відображати залежно від характеру використання акваріуму проводками Д-т 23, 91, 92, 94 — К-т 685.
Відповідно до підпункту 164.2.2 ПК дохід, нарахований фізособі згідно з цивільно-правовим договором, оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податковим агентом виступатиме юрособа. Суму доходу потрібно відобразити в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу 102.
Щодо ЄСВ, то такий дохід, виплачений фізособі, буде базою для нарахування цього внеску (абз. перший ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2000 № 2464-VI). Ставка нарахування ЄСВ буде 34,7%, ставка утримання — 2,6%.