Робоча ситуація дня: Оформлюємо повернення готівки за товар правильно

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи зобов’язане підприємство, яке повертає кошти за товар через реєстратор розрахункових операцій, зберігати касовий чек на повернення готівки?

Чи зобов’язане підприємство, яке повертає кошти за товар через реєстратор розрахункових операцій, зберігати касовий чек на повернення готівки?

Ні, не зобов’язане.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Повернення товару та видача коштів покупцям здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265) та Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом МДЗ від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок № 417).

Згідно з пунктом 7 глави III Порядку № 417 реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

У такому разі дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції «службова видача». При цьому забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

Іноді сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень. У цій ситуації матеріально відповідальна особа підприємства або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів.

В акті необхідно зазначити:

  • дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги);
  • відомості про товар (послугу);
  • суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги) (п. 8 глави III Порядку № 417).

Пункт 2 статті 3 Закону № 265 зобов’язує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, видавати особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

У випадку повернення коштів за товар таким розрахунковим документом буде фіскальний касовий чек видачі коштів (видатковий чек) за формою № ФКЧ-2. Вимоги щодо змісту такого розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614.

Отже, у разі повернення коштів за товар підприємство, яке здійснює таке повернення, зобов’язане видати особі, яка повертає товар, фіскальний касовий чек за формою № ФКЧ-2. Якщо сума коштів, що повертається, більше 100 гривень, то складається акт про видачу коштів. У цьому акті зазначається номер, дата і час видачі розрахункового документа.

Нормами законодавства не передбачено залишати на підприємстві, що здійснює повернення готівки, такий розрахунковий документ. При цьому про повернуті кошти за товар робиться запис у відповідній графі книги обліку розрахункових операцій.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді